KV.Theranda

Ky Forum i dedikohet K.V Therandes
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Recepta e Dashuris

Shko poshtė 
AutoriMesazh
edony
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 30
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Recepta e Dashuris   Wed Mar 07, 2007 1:01 pm

1. Nj? shtrat nxeht

2. Dy trupa te poleve te ndryshme (gjinis)

3. 500 gr Puthje

4. 500 gr p?rkdhelje

5. 400 gr Shtr?ngime

6. 200 gr Kafshime

7. 2 vez? c? mund te zbrazen disa here (ko*e)

8. Nj? pijat e thell ku mund te tunden vez?t (me u cfry)

9. Nj? banan e fresk?t (pe dini cka po menoj)

P?rgaditje:

1. Shtrirja e trupave t? nxeht dhe p?rzirja e tyre me 500 gr puthje

pastaj vijn gram?t e p?rkdheljeve, shtr?ngimeve dhe kafshimeve
2. Futen trupat n? batanie deri sa ngrohen mir? dhe pritet c? bananja t? nxehet (rritet, cohet, forcohet)

3. Bananja mund t? nxehet dor? ose me go??

4. Para se t? hidhet bananja ne zjar?, asaj mund ti paraprij edhe gishtatp?r ti hapur rrug?

5. Pas bananes hidhen vez?t, por ato mund t? hidhen edhe direkt

n? zjarr? e jo n? furr? sipas d?shir?s

6. ?mb?lsira ?sht? gati mund te pritni c? t? ftohet

7. P?rgaditja e k?saj ?mb?lsire ?sht? e shpejt dhe rall?here mund t? ket?

efekte munduese, vet?m pas n?nt muajsh...

_________________
GALERIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.iLoveKosova.com
 
Recepta e Dashuris
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KV.Theranda :: Argėtim :: Humor-
Kėrce tek: