KV.Theranda

Ky Forum i dedikohet K.V Therandes
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fjalė tė urta (Humoristike)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Niki
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Fjalė tė urta (Humoristike)   Sat Mar 03, 2007 6:22 pm

Ketu mund tė postoni dhe tė gjeni Fjalė tė Urta Humosristike cheers Very Happy Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Niki
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė urta (Humoristike)   Sat Mar 03, 2007 6:27 pm

Trimi i mirė ta ēan ballin!

Trimi i mirė me shoqe shumė!

Mos i shiko gunėn, shikoji kuletėn!

Fshati qė duket, ka drita!

Fshati qė duket, s'do autobuz!

Duaje atdheun si Donika Skėndebeun!

Burrit sipas punės jepi hesapin* gruas sipas punės jepi trapin!

Burri qė ėshte burrė, bėn 1 litėr shurrė!

Burri qė ėshtė burrė, i var *oqet nė mur, dhe i godet me gur!

Burrit qė ėshtė burrė, nuk i shkrefet kurrė!

Ai qė tė rreh, ėshtė mė i fortė!

Dielli i mirė duket qė nė mėngjes, dita e dhime duket n'darkė!

I jep dorėn, tė merr orėn!

Qyli ėshtė nėna e tė gjitha tė kėqijave, por si nėnė duhet respektuar!

Shoku i mirė njihet nga lekėt!

Guri i rėndė ėshtė pėr themele!

Duaje atdhenė si miza halenė!

Qingji i urtė pi ilaēet!

Qentė le tė lehin, ti futja vrapit!

Mendja e shėndoshė do kokė tė madhe!

Kur s'ke pulėn, do hash ktė timin!

Delja qė ndahet nga kopeja ėshtė individualiste!

Njeriu qė vetėm pėr vete punon, punon njė muaj dhe bėn 1 milion!

Mė mirė njė vezė sot, sesa njė vezė nesėr!

Besa e shqiptarit, si purteka e *arit!

Feja e shqiptarit ėshtė pasuria!

Nuk ėshtė rroba qė e bėn priftin, por ėshtė prifti qė bėn ēunat e lagjes!

Ku tė duket balta mė e ėmbėl se mjalta! Nė ēmendinė!

Kalit tė falur nuk i shikohet dėshmia e penalitetit!

Punėn e sotme dėrgoja stafit lokal pėr nesėr!

Nė rrezik e nė nevojė, seicili pėr hesap tė vetė!

Bukė e kripė e zemėr! Benz, RedBull dhe femėr!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fjalė tė urta (Humoristike)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KV.Theranda :: Arti & Kultura :: Fjalė tė Urta Popullore-
Kėrce tek: