KV.Theranda

Ky Forum i dedikohet K.V Therandes
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fjalė tė Urta ( Pėr Rininė)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Niki
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Fjalė tė Urta ( Pėr Rininė)   Sat Mar 03, 2007 7:04 pm

Kėtu mund tė gjeni dhe tė postoni Fjalė tė Urta ( Pėr Rininė)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Niki
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Re: Fjalė tė Urta ( Pėr Rininė)   Sat Mar 03, 2007 7:10 pm

Qeshu, rini. Qeshu. Bota ėshtė e jote.----Migjeni

Rinia vjen njė herė, pranvera ēdo vit.----Algjeriane

Rinia ėshtė e lumtur ngaqė pėr tė ekziston ardhmėria.----Gogoli

Ditėt e rinisė janė ditėt e shkėlqimit.----Bajroni

Edhe pse bota ecėn pėrpara, tė rinjtė prapėseprapė duhet tė nisen nga fillimi.----Gėte

Mė mirė tė luash bixhoz me rininė tėnde, se sa tė mos bėsh asgjė pėr tė.----Kamy

Rinisė mė shumė i pėlqen bukuria se dobia, meqė rinia drejtohet sipas ndjenjave e jo llogarive.----Aristoteli

Drejtohuni tė rinjve: ata dinė gjithēka.----Xhoberti

Ma tregoni njė tė ri, qė ka aq mend sa vetveten ta bėjė tė marrė.----Stivensoni

Nė moshėn tetėmbėdhjetėvjeēare edhe djalli duket i bukur.----Japoneze

Shpesh dėgjojmė se rinia thotė: nuk dua tė jetoj sipas arsyes sė tjetrit, do tė mendoj vetė. E pse tė mendohet pėr atė qė ėshtė e njohur. Merr ē'ėshtė e gatshme dhe shko mė tej. Kėtu qėndron fuqia e njerėzimit.----Tolstoi

Mosha e rinise eshte e paedukuar, vjen e shkon pa te pershendetur.

Nese nuk je i cmendur ne Rini, valle kur do jesh ....?

Me pelqen qeverisja e te rinjeve, por vetem derisa te jete mesuesi ne klase.----Pirandelo

Rinine e kemi per te bere marrezira, kurse pleqte qe t'ia ankojme.----Heminguei

Asgje nuk na plak me shume se sa mendimi se po plakemi.----Lihtenberg

Ah , sikur rinia te dinte e pleqeria te mundej !----Franceze

Rinia eshte marrezi qe mund ta sheroj vetem pleqeria----Arabe

Te rinjte duhen vleresuar, kurse pleqt rrespektuar !----Muhamedi

Cdokush deshiron te jetoj gjat, po asnjeri nuk deshiron te jet plak!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fjalė tė Urta ( Pėr Rininė)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KV.Theranda :: Arti & Kultura :: Fjalė tė Urta Popullore-
Kėrce tek: