KV.Theranda

Ky Forum i dedikohet K.V Therandes
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fjalė tė Urta ( Pėr Shoqėrinė)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Niki
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Registration date : 01/03/2007

MesazhTitulli: Fjalė tė Urta ( Pėr Shoqėrinė)   Sat Mar 03, 2007 7:17 pm

Shoqėria ėshtė si ajri, e nevojshme pėr frymėmarrjen, por e pamjaftueshme pėr jetėn.----Shou

Derisa shoqėrinė nuk e "qėlloni" me pėllėmbė nė fytyrė, as ajo nuk do t'ju parashtrojė pyetje tė papėrshtatshme.----Spenseri

Tė jesh "mbi shoqėri" thjesht do tė thotė "tė mos jesh" nė tė.----Vranici

Ai qė dėshiron tė pėrmirėsojė shoqėrinė duhet tė fillojė me veten.----Lagerlefi

Ndihma jonė ėshtė vetja jonė.----De Rada

Dhe nėntėdhjetė e nėntė herė po tė rrėzohemi, duhet tė ngrihemi pėrsėri.----P.N.Luarasi

Moti i ri mos tė gjejė vetėm njė mot mė plak, po edhe njė mot mė tė menēur.----Noli

Unė futem midis njerėzve dhe shkrihem me tė gjitha masat e popullit.----A.Moisiu

Ne jemi njė pikė nė oqeanin e guximit, po mos tė ishte kjo pikė do t'i mungonte diēka oqeanit.----Nėna Tereza

Popujt rėndomė ecin pas flakės ndriēuese tė gjenive, por ngrohen me fjalėt e atyre qė pėrbėjnė vlimin e zakonshėm tė jetės njerėzore.----R.Qosja

Me frikėn e tė nėnshtruarve dhuna vetėm zmadhohet.----H.Sulejmani

Bujqėsia s'do vetėm tokė, por edhe kokė.----Xoxa

Prej atyre qė kanė bėrė tradhti s'mund tė kėrkohet ta shpjegojnė tradhėtinė.----R.Qosja

Mos u bėn thupėr e kurrkujt, e mė atė thupėr t'u grahėsh tė tjerėve.----N.Rahmani

Lavdimi ėshtė i mirė kur nuk futet nė kėmbana tė larta.----Rela

Kush lėron rrezikun dhe mbjell fatkeqėsinė, atė dhe do ta korrė.----R.Qosja

mendjet e medha diskutojne ide.......te mesmet diskutojne ngjarje......te voglat dikutojne njerezit........-----bernard shou

Plaga qe shkaktohet nga miku, asnjehere nuk sherohet.

Mik eshte ai qe na duron me te gjitha te metat.

Miku i rreme eshte si hija, na ndjek vetem sa ndrit dielli!----(DOSI)

Nqs ia thua nje fshehtesi mikut tend, mos harro se dhe ai ka mikun e vet.----(NESINI)

Mua nuk me duhet miku, i cili pajtohet me gjithcka dhe cdo gje e miraton me koke, sepse kete edhe hija ime do ta beje shume me mire.----(PLUTARKU)

Miku i te gjitheve eshte miku i askujt!----(SHOPENHAUER)Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fjalė tė Urta ( Pėr Shoqėrinė)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KV.Theranda :: Arti & Kultura :: Fjalė tė Urta Popullore-
Kėrce tek: